Cashback - czyli jak zarabiać na własnych zakupach? - pełna analiza

Cashback – czyli jak zarabiać na własnych zakupach?

Cashback – co to takiego?

Tytuł artykułu o cashback

Cashback to częściowy zwrot pieniędzy za zakupy, które robisz. W pewnym sensie dostajesz niewielkie wynagrodzenie za to, że robisz zakupy przez Internet. Procedura polega na tym, że istnieje serwis, który obsługuje cashback. Jest on partnerem różnych sklepów online. Ty robisz zakupy w tych sklepach poprzez serwis cashback. Czyli najpierw wchodzisz do serwisu cashback, a następnie przechodzisz do sklepu w którym chcesz zrobić zakup online. Wybierasz produkt i dokonujesz płatności. Serwis cashbackowy otrzymuje od sprzedawcy prowizję za to, że “zdobył” dla niego Klienta. Następnie zarobioną prowizją dzieli się z Tobą. Zasada WIN – WIN.

Proste prawda?

Zebraną sumę możesz wykorzystać w zależności od serwisu na różne sposoby:

 • zwrot pieniędzy na konto bankowe
 • zwrot na PayPal
 • otrzymanie kuponu na zakupy w dedykowanym sklepie serwisu cashback
 • otrzymanie kuponu na zakupy w sklepie partnera, np. Tchibo, Euro, Empik itp.
 • wsparcie jakiejś fundacji

Sam decydujesz w jaki sposób wykorzystasz swój zwrot. Pamiętaj tylko, że wypłacie podlega pewne minimum, które jest uzależnione od serwisu cashback. Każdy ma inne.

Jakie są zwroty?

Najczęściej są to kwoty w przedziale od 1% do 3% wartości zakupu. Czasem są organizowane różnego rodzaju eventy i wówczas zwroty sięgają nawet od 5% do 10%, a niektóre oferują nawet 15% wartości zakupów. Trzeba śledzić ofertę serwisów cashback aby takie perełki wyłapywać.

Nie wpadajcie jednak w zakupowy szał. Nie ma sensu kupować czegoś bo fajną promkę, jeśli danego produktu aktualnie nie potrzebujesz. My kupujemy TYLKO wtedy gdy musimy i zawsze staramy się korzystać z cashback. Nawet jeśli ma to być zwrot tylko 1%, to czemu mamy z tego nie skorzystać? Kilka zakupów i nagle okazuje się, że potrafi się zebrać niezła sumka, którą można potem wykorzystać na co innego. To tak jakby wykorzystać tę samą złotówkę 2x.

Nie wiem jak Wy ale nam ten mechanizm odpowiada.

Jakie sklepy są partnerami cashback?

To już zależy od samego serwisu cashback z jakimi sklepami się dogada. Najczęściej spotykane to te, które są najbardziej znane i zapewne każdy z nich korzysta:

 • Allegro (nie ważne jakie sklep, kupujesz przez allegro i dostajesz zwrot)
 • Empik
 • Zalando
 • Tchibo
 • Wittchen
 • Groupon
 • Aliexpress
 • Carrefour
 • Booking.com
 • Euro.com
 • Multikino
 • i cała masa innych mniejszych lub większych

Mały TIP – warto korzystać z kilku serwisów tego typu bo nie każdy sklep w którym chcesz zrobić zakupy znajduje się w danym serwisie cashback.

Z czego korzysta testproduktu?

W tym momencie korzystamy bardzo mocno z dwóch serwisów. W tym wpisie przedstawimy tylko jeden. Drugi będzie osobnym tematem rozważań. Na ten moment naszym absolutnym numerem jeden jest Planet Plus.

https://planetplus.com/rejestracja/33429/

Tak, to jest nasz link partnerski. Rejestrując się z niego nic nie stracisz, a nas to wynagrodzi (o tym później we wpisie).

Planet Plus

Jest genialnie prosty w obsłudze i przejrzysty. Działa nie tylko w Polsce ale i w Czechach i w Indiach. Wystarczy się zarejestrować podając kilka danych:

rejestracja w cashback
Rejestracja w Planet Plus

Podaj takiego maila, na którego często zaglądasz bo przychodzą newslettery z ciekawymi promocjami. To z newslettera dowiesz się o perełkach o których pisaliśmy wcześniej 🙂

Oczywiście jeśli chcesz chronić swój adres (nigdy nie wiadomo co i kto robi z tym adresem), to nie musisz podawać tego najważniejszego ale ten do przyjmowania spamu. Warto jednak pamiętać o tym, aby co jakiś czas do niego zaglądać i sprawdzać newsletter.

Po zarejestrowaniu należy uzupełnić profil o kilka innych informacji:

 • imię i nazwisko
 • nr konta
 • nr telefonu

Bez tych danych nie będzie można wypłacać zebranego zwrotu.

Jak korzystać?

Zalecamy zainstalować wtyczkę do przeglądarki. Jest ona od razu widoczna z poziomu Menu:

Menu Planet Plus
Menu Planet Plus

Zainstalowana wtyczka pozwoli przyjmować alerty. Gdy wejdziemy do jakiegoś sklepu w którym chcemy dokonać zakupu, a ten jest partnerem serwisu cashback, wówczas wtyczka zasygnalizuje to nam alertem mówiącym o tym, że z tego sklepu możemy dostać zwrot.

Ta opcja jest przydatna zwłaszcza dla zapominalskich 🙂

Innym sposobem jest zalogowanie się do serwisu. Następnie odszukanie (skorzystaj z lupki) sklepu w którym chcemy zrobić zakupy. My tu pokażemy Ci przykład Allegro.

1. Najpierw wyszukujemy Allegro (lub inny) i klikamy w jego ikonę:

ikona allegro

2. Serwis prezentuje nam jakie stawki i za co są dla sklepu aktualnie dostępne. Klikamy w dolny button czyli “Przejdź do sklepu”:

Stawki allegro
Stawki zwrotu
stawki allegro

3. Pokaże się licznik odliczania sekund do uruchomienia sklepu:

Odliczanie do wejścia do allegro
Przekierowanie do sklepu

4. Dalej postępujesz jak przy zwykłych zakupach. Po dokonaniu transakcji informacja o zwrocie powinna pojawić się na Twoim koncie w ciągu 24h.

Zwroty najpierw są w statusie “oczekiwania” tzn., że zostały zarejestrowane ale jeszcze niezatwierdzone. W zależności od sklepu musi upłynąć jakiś czas aby zwrot został zatwierdzony. Najdłuższy czas z jakim się spotkaliśmy to było 90 dni. Najczęściej jest to przedział 15-45 dni.

Uwaga. Czasami niektóre zwroty łapią “zawiechę” (zdarzyły nam się tylko w przypadku pyszne.pl) i nie są zatwierdzone po upłynięciu odpowiedniego terminu -> trzeba pisać na support z prośbą o wyjaśnienie – odpowiedź i zatwierdzenie następuje w ciągu 48h. Nie jest to uciążliwe ale jeśli komuś się zdarzy to bez paniki. Support działa sprawnie i szybko, wystarczy się do nich zgłosić 🙂

Zwroty możesz sprawdzić w historii transakcji na swoim koncie cashback. Tutaj masz podsumowanie kwot oraz właśnie historię transakcji, czyli info kiedy co kupowałeś, w jakiej kwocie, jaki masz z tego zwrot i jaki status mają poszczególne zwroty:

Konto cashback
Widok podsumowania cashback
Widok historii transakcji
Historia transakcji

Jak wypłacić zwrot?

Na koncie cashback (widać na powyższym screenie) jest magiczny przycisk “Wypłać cashback”. Kliknij go 🙂 Jeśli masz uzbierane minimum 20zł (bo takie minimum jest wymagane) i uzupełnione dane w profilu to możesz wypłacać.

Następnie wybierasz sposób wypłaty czy na konto, czy na PayPal czy na fundację:

Widok sposobów wypłaty
Widok wyboru sposobu wypłaty cashback

Potwierdź wypłatę

Widok przyjęcia realizacji wypłaty

W naszym przypadku musieliśmy odczekać 8 dni aż pieniądze znalazły się na naszym koncie. Poniżej potwierdzenie wpłynięcia środków:

dowód wpłaty z cashback

Dodatkowy zarobek

Pamiętacie nasz link?

https://planetplus.com/rejestracja/33429/

To jest link, którym zarejestrujecie się w serwisie. Jak już wspominaliśmy jest to nasz link partnerski. Jeśli się z niego zarejestrujecie, to my dzięki temu dostaniemy w Bonusie 10zł. Wy nic nie tracicie, a my zyskamy. Jest to w pewnym sensie nagroda dla nas, za to, że zbadaliśmy dla Was ten serwis. Za to, że rozłożyliśmy go na czynniki pierwsze i poddaliśmy go naszym testom dla Waszej wygody i bezpieczeństwa. Jeśli doceniacie naszą pracą i chcecie nas w ten sposób wynagrodzić to będzie nam miło jak się zarejestrujecie z naszego linka.

A jak Wy możecie na tym zarobić?

W menu głównym macie “Zaproś znajomego”. Tam też macie swój unikalny link partnerski, który możecie rozpowszechniać i dodatkowo zarabiać na swoich poleconych.

Link partnerski
Twój link partnerski
 • BONUS za każdego zdobytego poleconego to 10 zł
 • BONUS ten zawsze jest na początku w stanie oczekiwania
 • BONUS zostanie zatwierdzony, gdy Twój polecony uzbiera pierwsze 20 zł zwrotu i je wypłaci

Czy warto korzystać z takich serwisów?

Tak. Jesteśmy co do tego w 100% przekonani. Nie ma znaczenia jak dużo zakupów online robisz. Jeśli je robisz to zbieraj zwroty. Najszybciej przekonają się oczywiście osoby, które dużo kupują online. Szybko uzbierają niezbędne minimum, które mogą ponownie wydać na coś innego.

Podsumowanie

Szanse:

 • uzyskiwanie zwrotów samych w sobie jest genialne
 • możliwość uzbieranie dodatkowej kwoty, którą ponownie można spożytkować
 • w pewnym sensie nagroda za zakupy, która daje nowe możliwości zakupowe
 • wydanie 1zł drugi raz
 • Ty nic nie tracisz, nie masz droższych produktów, jest to cena bazowa
 • dywersyfikacja portfela
 • oszczędności
 • bezpieczeństwo bo nic nie inwestujesz
 • prosty i przejrzysty serwis
 • sam możesz dodatkowo zarabiać za zdobywanie poleconych

Zagrożenia:

 • zostawiasz swoje dane w serwisie (ale teraz to już jest norma)
 • sporadyczne “zawiechy” zwrotów
 • nie dopatrzyliśmy się innych zagrożeń w tym rozwiązaniu

Co o tym myślicie? Korzystacie z takich serwisów? Zabrakło Wam czegoś w tym wpisie? Macie jakieś dodatkowe pytania?

Jeśli poszukujecie innych sposobów oszczędzania czy zarobkowania, to zapraszamy do wpisu o tym jak pozyskiwać Bitcoina zupełnie za darmo:

Ocena naszych czytelników
[Głosy: 2 Średnia: 5]Już oddałeś głos
Udostepnij
Przeczytaj inne:
tytuł artykułu
Ankieta – jak za darmo bez wysiłku pozyskać ponad 100 osób do badania?

Ankieta a wymagania Ankieta to świetne narzędzie np. do sprawdzania pomysłów biznesowych. Warto zapytać innych...

Zamknij